Харчування дитини зі зниженим апетитом
Опубліковано 23 Червень, 2015 - 15:39 користувачем editor
- Під час організації харчування дитини з поганим апетитом дорослим необхідно виявляти винахідливість.
- Якщо дитина відмовляється від їжі, в жодному разі не варто годувати її силоміць. Ліпше пропустити прийом їжі або зробити це пізніше, а потім годувати дитину невеликими порціями за 5-6 або більше прийомів. І все ж проміжки між годуваннями мають бути не меншими за 3 години.
- Дуже важливо на початку годування дати дитині такі продукти, які мають властивість підсилювати виділення травних соків і тим самим поліпшувати апетит. Це може бути кислий фруктовий або ягідний сік, шматочок оселедця, квашена капуста, солоний огірок, салат із сирих овочів. Сприятливо діє міцний м'ясний бульйон.
- Для дітей зі зниженим апетитом важливо суворо дотримуватися режиму годування — не давати нічого їстівного в проміжках між прийомами їжі, а також не давати багато пити. У такому разі дитина охочіше розпочинатиме прийом їжі з рідких страв. Водночас при годуванні можна дозволяти їй запивати тверду їжу водою, соком або овочевим відваром і, звичайно, не обмежувати пиття безпосередньо після годування.
- Протягом певного часу можна застосувати метод «вільного годування», тобтс годувати дитину за її бажанням. Найулюбленіші страви дитини слід готувати частіше за інші, але при цьому дещо змінювати рецептуру, додаючи необхідні багаті білком продукти (м'ясо, сир тощо).
- Діти охочіше їдять за загальним столом, у родинному колі, в товаристві інших дітей. Тож необхідно виробити правило сідати за стіл усією родиною.
- Іноді дитина погано їсть через те, що до початку годування перебуває в збудженому стані, занадто захоплена грою, заняттями. У цьому випадку можна дещо перенеси (на 20-30 хвилин) прийом їжі, дати час на те, щоб дитина заспокоїлася.
- У спекотні літні дні або за високої температури повітря в приміщенні організм дитини втрачає багато рідини. Це призводить до зменшення вироблення травних соків і зниження апетиту. У таких випадках перед початком годування дитині рекомендується дати трохи прохолодної кип'яченої води або несолодкого соку можна почати годування з кисломолочного напою чи змінити режим годування у найспекотніший полуденний час дати дитині вдруге легкий сніданок (кефір, булочку, фрукти), а обід перенести на пізніший час, скажімо, після денного сну. У та кому випадку дитина, добре відпочивши і зголоднівши, легко впорається з досить калорійним обідом.
Матеріали використані з спеціалізованого журналу "Практика управління дошкільним закладом» № 6 за 2015 рік
Категорія: