П'ять мов любові
Родинні проблеми – одна з хвороб нашого суспільства. Всі політичні, економічні та побутові негаразди впливають на ситуацію в сім'ях. Дитина з'являється і потребує атмосфери любові. Якщо така атмосфера відсутня, то дитина може стати потенційною "калікою". Сім'я – це цінність суспільства.
Психологічні відхилення у дітей, залежать від сімей, в яких вони ростуть. Наводимо результати дослідження психологічних відхилень у дітей:
- Ті сім'ї, де стосунки між дітьми і батьками сприятливі і стосунки між подружжям сприятливі – лише 5% дітей страждають на психічні відхилення.
- Ті сім'ї, де стосунки між батьками й дітьми несприятливі, але стосунки між батьками сприятливі – 25% дітей страждають на психічні відхилення.
- Ті сім'ї, де стосунки між батьками й дітьми сприятливі, а відносини між подружжям несприятливі – 40% дітей страждають на психічні відхилення.
- Ті сім'ї, де стосунки між батьками і дітьми несприятливі і стосунки між подружжям несприятливі – 90% дітей страждають через психічні відхилення.
Якщо ти впливова особистість, з високим становищем у суспільстві, обдарований і здібний і не маєш при тому любові, то ти – ніщо. Для суспільства, в якому існують духовні цінності, така людина нічого не значить.
Любов довго терпить, є милосердною, не заздрить... Любов – це вічна цінність. Мати Тереза казала: "Достатньо мати 20 центів і любов і можна завоювати все". Якщо ти готовий любити, ти не заздриш, не ставиш себе вище за інших... Ти не ображаєшся, вчишся прощати.
Наша душа – це неймовірне, чутливе, вразливе та живе створіння; це наша воля, емоції, почуття, пам'ять, інтелект. Всі люди різні, але всі здатні дарувати любов на всіх рівнях.
Існуює п'ять форм прояву любові, п'ять мов любові. "Емоційні судини" можуть наповнюватись батьками, друзями, близькими. Існують різні мови, різні діалекти кохання, але кожен має свою особисту мову.
Мови любові:
1. Слова - заохочення.
2. Час.
3. Подарунки.
4. Допомога.
5. Дотик.
1. Слова-заохочення.
Для більшості з нас важливо, коли нас підбадьорюють. Але для декого – це надважливо. Слова заохочення – це ті слова, за допомогою яких ми висловлюємо свою любов.
Діалекти:
а) підбадьорюючі слова;
б) заохочення; заохочувати, коли щось гарно зроблено, подяка за виконану роботу;
в) добрі слова: має значення не стільки зміст, скільки інтонація;
г) прохання.
2. Час.
Цілковита увага. Треба планувати час так, щоб проводити його разом.
Діалекти:
Бесіда (посидіти, поговорити):
- під час спілкування дивитись у вічі;
- не відволікатися на другорядні справи;
- намагатися вловити почуття співрозмовника;
- слідкувати за мімікою та жестами;
- не перебивати співрозмовника.
3. Подарунки.
Головне не сам подарунок, а увага. Це завжди приємно і приносить масу позитивних емоцій. Подарунки об'єднують і завжди нагадують про любов іншого.
4. Допомога.
Про допомогу треба просити. Можна скласти перелік потреб, де має бути задіяна ваша допомога, і щоденно виконувати їх.
5. Дотик.
Це фізичний контакт. Навіть розвиток дитини залежить від дотику в перші дні. Людям подобається, коли їх цілують, обіймають і тримають за руку.
Як визначити мови любові?
- Що вас травмує, спричиняє біль, не подобається? Якщо травмують зауваження, тоді ваша мова – слова заохочення. Якщо дратує відсутність часу на спілкування, тоді це час.
- Спостерігайте за собою, чого ви найчастіше просите: побалакати, куди-небудь сходити, допомогти або обійняти. Це і є мова любові. Кожна людина може мати декілька мов любові, навіть декілька діалектів, але частіше за все людина спілкується тільки своєю мовою, а інші мови вона не розуміє та не вміє ними спілкуватись. Ось чому інколи здається, що нас не розуміють, хоча ми впевнені, що демонструємо любов. Мови любові – як іноземні, їх потрібно вчити, і досвід приходить з часом.
Як з'ясувати мову любові чоловіка/жінки?
1. Звернути увагу на те, що він/вона найчастіше просить вас зробити для нього/неї.
2. Поцікавитись, як він/вона розуміє любов.
3. З'ясувати чи відчуває він/вона себе коханим. Якщо ні, то чому?
4. Розповісти про мови любові та визначити, якою мовою він розмовляє.
Мови любові по відношенню до дітей.
У дітей мови тільки формуються, тому визначити їх дуже важко. Дитина буде спілкуватися тією мовою, якою з нею спілкуються батьки. Тому, до п'яти років неможливо з'ясувати особисту мову дитини. Після п'яти-шести років, коли сформовані відчуття, може почати домінувати мова любові дитини.
Як спілкуватися мовою любові дитини?
1. Слова заохочення – спілкуватися, заохочувати, підбадьорювати.
2. Час – прогулянки, ігри, подорожі – повністю належати дитині.
3. Подарунки – робити подарунки, іграшки; робити разом з ним іграшки, які можуть стати подарунками для інших. Не подавляти ініціативу, коли дитина хоче зробити подарунок.
4. Дотик – обійми, пестощі, сидіння на руках.
5. Допомога – у дитячих іграх, справах, складних завданнях, навіть допомога одягнутися, виконати домашнє завдання. Привчайте дитину допомагати іншим членам родини.
Застереження
Бажано уникати покарання дитини її мовою любові. Для дитини це означає більше ніж ненависть до неї.
Слова подяки – ніколи не принижувати її, не називати поганими сповами.
Час – не лишайте її можливості побути з вами як покарання.
Подарунки – не позбавляти дитину подарунків як покарання.
Дотик – фізичне покарання для дитини гірше за смерть.
Допомога – позбавлення вашої допомоги або участі у вирішенні дитячих проблем важко переноситься такою дитиною.
Будьте мудрими батьками, вивчайте своїх дітей і коханих, допомагайте їм, це забезпечить успіх вашій родині.