Охорона праці та безпека життєдіяльності

 

 

Закон України "Про охорону праці "

 

Кодекс законів про працю України, глава XI, "ОХОРОНА ПРАЦІ"

 

Типове положення про службу охорони праці

 

2024 рік

 

День охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці

 

Девіз 2024 року

«Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці» (The impacts of climate change on occupational safety and health)

 

Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, які посилюються зі зміною клімату, включають тепловий стрес, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, збільшення трансмісивних захворювань і підвищений вплив хімічних речовин.

 

 

15.11.24 р. для дітей старших груп було проведено екскурсію до

25 ДПРЧ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ У МИКОЛАЇВСБКІЙ ОБЛАСТІ.

 

Вихованці груп №5 та №6 мали змогу познайомитися зі спецтехнікою, яка використовується під час гасіння пожежі, спеціальними машинами, які проводять ліквідацію ДТП та інструментом, який  входить до них,  ознайомилися з рятувальним човном та його комплектуючими, за допомогою яких надають допомогу на водних об’єктах.

Також вихованцям продемонстрували захисне спорядження пожежних, бойовий одяг та  пожежно-технічне обладнання для ліквідації пожеж та рятування людей. Дошкільнята мали змогу приміряти спецодяг рятівників та були цим дуже задоволені. Найбільше вразили дітей  пожежні автомобілі.

По дорозі до пожежної частини з вихованцями згадали правила дорожнього руху та техніку безпеки на дорозі.

Крім цікавої екскурсії для вихованців було проведено бесіду на тему: «Безпека життєдіяльності». Дітям та дорослим нагадали основні правила поводження з  вогнем, розповіли правила поведінки при виникненні пожежі.

Наприкінці екскурсії вихованці та вихователі подякували співробітникам  пожежної частини за надану можливість ознайомитися з професією рятувальників та  дізнатися багато цікавої, а головне, корисної інформації

      

         

 

      

       

               

 

                                                    

  

              

 

              

 

У період з  11.11. по 15.11.2024 р. у ЦРД «Гармонія»  було проведено 

Тиждень безпеки життєдіяльності та дорожнього руху.

Основними завданнями якого були:

  1. Підвищити ефективність освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя.
  2. Формувати у дітей безпечний стиль поведінки в екстремальних ситуаціях. Навчити їх користуватися телефонами екстрених служб безпеки (101, 102, 103, 104), вивчити домашню адресу.
  3. Формувати навички елементарної першої медичної допомоги, вміння надавати собі та ближньому першу допомогу.
  4. Продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху, поведінки на вулиці, у транспорті, у побуті, в лісі.
  5. Закріпити правила безпеки з вибухонебезпечними предметами.
  6. Продовжити знайомити дітей з правилами протипожежної безпеки та поведінкою під час пожеж.
  7. Формувати у дошкільників основи здорового способу життя.

Так, у закладі з дітьми проводилися тематичні бесіди, вікторини, організовані сюжетно-рольові  та  дидактичні ігри,  розваги, виставка малюнків «Безпечна країна», оформлено куточок безпеки «Азбука безпеки», проведено різноманітні заходи щодо  ознайомлення дітей з правилами безпеки і закріпленню знань з  теми «Безпечна поведінка в надзвичайних ситуаціях».

 

                             

 

                         

Вихователі групи № 2  вчили діток  не розмовляти з незнайомцями і обережно поводитись з інструментами , та проводили нетрадиційну аплікацію "Небезпечний вогник"..

             

                      

В групі № 10 вихователі  провели Сюжетно-рольову  гру "В гості до Світлофора".

              
 

Всі заходи, які були заплановані протягом Тижня безпеки дитини – вчасно проведені. Діти добре засвоїли норми та правила безпеки, адже знання подавалися у цікавій ігровій формі

      Завжди пам’ятаймо – наша увага, наша турбота і допомога – найдієвіші кроки до захисту дітей від будь-якої небезпеки.

 

30.10.2024  року у ЦРД «Гармонія»  було проведено протипожежні тренування.

Основні цілі та завдання практичного заняття (протипожежного тренування):

1. практична перевірка здатності працівників ЦРД «Гармонія» грамотно і чітко діяти з метою захисту здоров’я та життя вихованців у надзвичайних ситуаціях;
2. формувати та розвивати у вихованців високі морально-психологічні якості: відвага, мужність, витримку, ініціативу, спритність та здатність  виконувати завдання згідно отриманих інструкцій.
Під час навчання відпрацювали безпечну поведінку та швидкість дій в умовах задимлення та пожежі у приміщенні. Працівники та вихованці показали вміння правильно реагувати у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Після  повідомлення про пожежу, працівники закладу вивели дітей з приміщення протягом восьми хвилин.

Всі шляхи евакуації були вільними та відкритими, тому евакуація відбувалася через найближчі виходи.
Цього дня окрім теоретичних знань діти отримали важливі практичні навички з порятунку власного життя та допомоги оточуючим у надзвичайній ситуації.

           

                      

        

 

 

     

2023 рік

 

У Центрі розвитку дитини «Гармонія» 22 червня 2023 року  пройшов семінар-практикум на тему: «Практичне застосування вогнегасників» для працівників та вихованців закладу.  Майстер виробничого навчання міських курсів цивільного захисту Олександр Горбенко  розповів працівникам та дітям про найбільш резонансні пожежі, котрі траплялися на території області. Пояснив і показав дорослим та дітям старшщого дршкільного віку як правильно користуватися вогнегасником та як діяти у випадку виникнення пожежі. Малеча була у захваті від можливості  під час створених ігрових ситуацій «випробувати»  роботу вогнегасника.

 

 

                 

      

                  

  

 

2021 рік

 

Правила протипожежної безпеки

Основними причинами пожеж у осінньо-зимовий період стають нео

бережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації електрообладнання і пічного опалення, використання саморобних обігрівачів та пустощі дітей з вогнем тощо.

Пам’ятайте, щоб зберегти своє життя та майно від вогню необхідно:

  •  бути обережними під час поводження з відкритим вогнем,
  •  не залишати без нагляду ввімкненими газові та електроприлади,
  • стежити за справністю пічного опалення,
  • не розміщувати меблі ближче 1 метра до печі;
  • не залишати поблизу легкозаймисті речовини.
  • забезпечити свою домівку первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками,
  • не залишати малих дітей без нагляду, розповідати їм про небезпеку, яку містять в собі сірники, побутові електроприлади тощо.

 

Правила дотримання безпечної поведінки під час новорічних свят та зимових канікул

Зважаючи на те, що зазвичай під час Новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок та при користуванні піротехнічними виробами дослухайтесь корисних порад і це допоможе Вам безпечно зустріти та провести новорічні та різдвяні свята.

 

При встановленні ялинки необхідно:

  •  ялинка повинна бути встановлена на стійкій основі;
  •  гірлянди варто купувати у спеціалізованих крамницях;
  • обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію;не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими  іграшками й прикрасами, ватою, марлею.

І звичайно ж, не можна для прикраси використовувати свічки.

 

Заходи пожежної безпеки під час проведення Новорічних та Різдвяних свят

З наближенням Новорічних і Різдвяних свят слід пам’ятати про заходи пожежної безпеки в побуті. Вимоги пожежної безпеки стосуються новорічних ялинок, прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування Нового Року та Різдва. Встановлюючи ялинку, неухильно дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки:

- за відсутності в приміщенні електричного освітлення (під час можливого відключення тощо) проведення святкувань повинно проводитися тільки впродовж світлового дня;

- ялинка повинна бути встановлена на стійкій основі;

- ялинку забороняється встановлювати на шляхах евакуації;

- ілюмінація повинна бути виконана з дотриманням правил улаштування електроприладів;

- при виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її потрібно терміново вимкнути;

- мінімальна відстань від місця, де встановлена ялинка, до опалювальних приладів і легкозаймистих речей, портьєр і т.д., повинна становити не менше 1,5 метра;

- не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею і целулоїдними іграшками, використовуйте електричні гірлянди промислового виробництва;

- у приміщенні, де встановлена ялинка, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні;

- не одягайте дітей в костюми з вати, марлі, паперу та інших легкозаймистих матеріалів.

Пам’ятайте, що в приміщенні, де встановлена ялинка, необхідно обладнати протипожежний куточок, в якому мають бути вогнегасники, вода і спеціальні ковдри; виходи і проходи в цьому приміщенні повинні бути вільні.

 

У разі виникнення пожежі телефонуйте за номером «101»

 

Звертаємо увагу батьків - в жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте їм бавитися з такими іграшками.

 

Пам’ятайте, що тільки при дотриманні простих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У комунальному закладі «Центр розвитку дитини «Гармонія» протягом тижня  з 15 по 21 листопада 2021 року  були проведені «Тиждень безпеки дорожнього руху»  та «Тиждень безпеки дитини».

Серед актуальних завдань, які вирішує сьогодні КЗ ЦРД «Гармонія», чільне місце належить проблемам виховання у дошкільників основ безпеки життєдіяльності. Педагоги під час навчально-виховної роботи з дітьми дошкільного віку забезпечують необхідний рівень знань  для безпечного перебування в навколишньому середовищі та формування у дітей  елементарних, відповідно до віку норм поведінки у надзвичайних ситуаціях.

Упродовж тижня діти знайомилися зі знаками дорожнього руху, розміткою на дорогах, розглядали ситуації, які можуть виникнути на дорогах та тротуарах.

Метою заходів було:

  • закріпити з дітьми правила дорожнього руху та розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі;
  • навчити дошкільників приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків;
  • виробляти у дітей навички спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях;
  •  виховувати у дітей  бережливе ставлення до свого здоров'я.

 

​Вихователі закріпляли з дітьми знання про те, що люди ходять по тротуару, про значення дорожніх знаків, вчили розрізняти  їх, розуміти призначення сигналів світлофора та правильно реагувати на них, виховували у дітей дисциплінованість на дорогах, звертали увагу на те, що й пішоходам, й водіям необхідно бути уважними, спостережливими, обережними, вміти попереджувати нещасні випадки.

Навчально-виховна робота протягом тематичного тижня  проводилася у формі різноманітніих бесід, ігор, цікавих тематичних занять.  Наприкінці тижня дорослі разом з малюками оформили виставку малюнків та поробок з даної тематики, провели фестиваль малюнків на асфальті. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Треба завжди пам’ятати, що дитина – найцінніший, найдорожчий скарб, сенс життя не тільки для кожної окремо взятої родини, а й суспільства загалом. Тому саме збереження здоров’я та захист життя дітей – основне завдання, що стоїть перед нами.

 

 

 

Профілактика отруєнь грибами та дикорослими рослинами

 

Гострі отруєння рослинами трапляються зазвичай у теплу пору року серед туристів, які вживають незнайомі рослини в їжу,  або серед дітей, які відпочивають у літніх таборах, на дачах.

Інколи гострі отруєння рослинами можуть виникати під час самолікування, коли люди вживають екстракти, відвари трав.

Де­які отруйні рослини спричиняють сильні опіки шкіри, слизових оболонок та алергічні реакції внаслідок контакту з ними.

В Україні зустрічаються такі отруйні рослини: беладона, баг­но, блекота, дурман, лавровишня, паслін та ін.

 

Профілактика отруєнь рослинами

Потрібно набути добру звичку та навчити своїх дітей:

  • оминати невідомі рослини;
  • не вживати невідомих рослин у їжу;
  • не дозволяти дітям самостійно збирати ягоди;
  • не вживати екстрактів трав, виготовлених без узгодженні! а лі­карем;
  • не збільшувати самостійно дози екстрактів та відварів, призначених лікарем;
  • вирушаючи в подорож, брати із собою аптечку першої допомоги.

 

Ознаки та симптоми отруєння рослинами

  • Отрути рослинного походження сильно пошкоджують органи травлення.
  • Симптоми отруєння проявляються через 1-2 години.
  • Виникають нудота, блювота, пронос.
  • Сильне зневодження організму викликає загальну слабкість.
  • У разі отруєння ягодами блекоти з’являються запаморочення та галюцінації.

 

Перша допомога в разі отруєння рослинами

  • Дотримуйте принципів надання допомоги в разі цероральних отруєнь.
  • Постраждалому дайте сорбенти, наприклад черствий хліб.
  • Покладіть постраждалого в ліжко.
  • Викличте «швидку медичну допомогу».

 

Обережно — ГРИБИ!

Гриби — це дарунок лісу, але водночас і небезпечний продукт харчування, який може спричинити отруєння, а іноді й смерть.

Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучен­ня важких металів, які містяться в грибах.                                                                                       

Прикро, що більшість людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.

Основні причини отруєнь:

  • вживання отруйних грибів;
  • неправильне приготування умовно їстівних грибів;
  • вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
  •  вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпеч­них двійників).

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовіль­не сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Щоб запобігти отруєння грибами, ми рекомендуємо вам заходи та правила, яких слід дотримувати.

Застерігаємо!

  •  Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (ма­газинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уни­кайте стихійних ринків.
  •  Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.
  •  Не збирайте гриби:
    • якщо не впевнені, що знаєте їх, якими б апетитними вони не здавалися;
    •  поблизу транспортних магістралей, на промислових пусти­рях, колишніх смітниках, у хімічно та радіаційно небезпеч­них зонах;
    • невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, і потовщенням «бульба», оточеним оболонкою;
    • з ушкодженою ніжкою, старих, в’ялих, червивих або ослиз­лих;
    • ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маску­ються під них;
    • печериці з пластинками нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.
  • Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках — вони не завжди відповідають дійсності.
  • Не куштуйте сирі гриби на смак.
  • Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні викидайте. Нижню частину ніжки гриба, забруд­нену ґрунтом, викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мо­крух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
  • Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
  • Кип’ятіть гриби протягом 7-10 хвилин у воді, після чого від­вар злийте. Лише тоді можна варити або смажити.
  •  Обов’язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління, - грузді, вовнянки та інші, ко­трі містять молочний сік. У такий спосіб позбудетесь гірких речовин, які уражають слизову оболонку шлунку.
  • У жодному разі не пригощайте грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
  •  Гриби (зеленушка, синяк-дубовик та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії з алкоголем отрута розчиняється та викликає сильне отру­єння.
  • Значна кількість грибів, які досі вважали їстівними, містить мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька ДНІЙ підряд, також можна отруїтися.
  • Суворо дотримуйте правил консервування грибів. Неправильно приготовані консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання — ботулізм. Гриби, які довго зберігали, обов’язково прокип’ятіть впродовж 10-15 хвилин.

 

УВАГА!

У жодному разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням*

  •  «Усі їстівні гриби мають приємний смак».
  •  «Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні — приємний».
  • «Усі молоді гриби їстівні».
  •  «Личинки комах, черви й равлики не чіпають отруйних грибів ».
  • «Опущена у відвар грибів срібна ложка або срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби».
  •  «Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні».
  •  «Отрута з грибів видаляється після кип’ятіння протягом кількох годин».
  •  «Сушка, засолювання, маринування, теплова кулінарна об­робка знешкоджують отруту в грибах».

Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) з’являються через 1-4 години після вживання, грибів, залежно від виду гриба, віку та стану здоров’я потерпілого, кількості з’їдених грибів.

Біль та напади нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

 

Перша допомога в разі отруєння грибами

  1. Викличте «швидку медичну допомогу».
  2. Одночасно, не очікуючи на її прибуття, негайно промийте шлунок: дайте випити 5-6 склянок кип’яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; надавіть пальцями на ко­рінь язика, щоб викликати блювоту; дайте активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.
  3. Після надання первинної допомоги дайте випити потерпіло­му міцний чай, каву або злегка підсолену воду, щоб відновити водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки.
  4. З’ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, щоб вжити профілактичних заходів.

 

Заборонено:

  •  уживати будь-які ліки та їжу, а тим паче алкогольні напої, молоко, - це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику;
  •  займатися будь-якими іншими видами самолікування. Запам’ятайте: отруєння грибами дуже складно лікувати.

 

На­полегливо радимо всім! Не збирайте та не їжте гриби взагалі. Без грибів можна прожити.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В рамках відзначення Всесвітнього Дня охорони праці в Україні у 2021 році під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ЗДОРОВ'Я НА РОБОТІ»  у квітні місяці у закладі проходив конкурс дитячих малюнків «Охорона праці очима дітей», під час якого було відібрано найкращі малюнки та передано до департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради.

14 травня 2021 року визначено переможця у першій віковій категорії (від 5 до 10 років) вихованця КЗ «Центр розвитку дитини «Гармонія»

 Рябця Євгенія 

     

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Девіз Дня охорони праці у 2021 році – «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР (безпека та здоров’я на роботі)

Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».

Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187) . У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охрони здоров’я на роботі, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

МОП скористається цією можливістю для покращення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення стійких систем БЗР та інвестування коштів у них, для чого будуть висвітлені як регіональні, так і національні приклади зменшення і попередження поширення COVID-19 на робочому місці.

 

09.04.2021 року у комунальному закладі «Центр розвитку дитини «Гармонія»  було проведено протипожежні тренування.

 

Основні цілі та завдання практичного заняття (протипожежного тренування):

  • практична перевірка здатності працівників КЗ ЦРД «Гармонія» грамотно і чітко діяти з метою захисту здоров’я та життя вихованців у надзвичайних ситуаціях;
  • формувати та розвивати у вихованців високі морально-психологічні якості: відвага, мужність, витримку, ініціативу, спритність та здатність  виконувати завдання згідно отриманих інструкцій.

 

Під час навчання відпрацювали безпечну поведінку та швидкість дій в умовах задимлення та пожежі у приміщенні. Працівники та вихованці показали вміння правильно реагувати у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Після  сигналу пожежної  тривоги працівники закладу вивели дітей з приміщення на свої ігрові майданчики протягом восьми хвилин.

Всі шляхи евакуації були вільними та відкритими, тому евакуація відбувалася через найближчі виходи.

У заході були задіяні  227  вихованців та 74 працівника КЗ ЦРД «Гармонія». Цього дня окрім теоретичних знань діти отримали важливі практичні навички з порятунку власного життя та допомоги оточуючим у надзвичайній ситуації.

Такі заняття важливі, адже тренування загартовують  від невмілих дій, паніки при виникненні справжньої надзвичайної ситуації та допоможуть врятувати життя дітей та дорослих у різних екстремальних ситуаціях.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також у закладі було проведено конкурс малюнків "Охорона праці очима дітей". Усі учасники отримали подарунки міні-книжку "Безпека", а також активні групи  були нагороджені іграми "Правила дорожнього руху". 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рекомендація для батьків

Правила евакуації при пожежі

 

Для того, щоб малеча знала як уберегти своє життя і вміла приймати правильні рішення в умовах надзвичайної ситуації, необхідно навчати дітей основним правилам порятунку: 

 

Гра «Знайди вихід»

         Привчайте дитину звертати увагу на шляхи евакуації кожного разу, коли ви відвідуєте громадське місце: магазин, кав'ярню або торговельно-розважальні центри. Подумайте разом — куди бігти у разі виникнення пожежі. Спитайте у співробітників закладу та спробуйте на швидкість покинути умовну «небезпечну зону».

 

Вихід із натовпу

         Йти треба тільки у напрямку руху, не зупиняючись, навіть якщо рідні залишились позаду.

         Обережно оминаємо кути і перешкоди. Для цього треба дивитися вперед а не під ноги. Руки схрещуємо навхрест — лікті виставляємо трошки вперед а долоні кладемо собі на плечі. Так, можна буде вільно дихати, навіть якщо вас затиснуть.

         При падінні необхідно одразу піднятися, і в жодному разі не згортатися   “калачиком” на підлозі. Не соромно вчепитися у ногу мимо пробігаючої людини і зачепившись за неї спробувати піднятись. Від дорогоцінних хвилин залежить життя, а вам необхідно продовжити евакуацію будь-якою ціною. Обов'язково потренуйтеся вдома.

        

Крім того, рятувальники ДСНС України завжди радять батькам самим дотримуватися правил пожежної безпеки та не наражати малечу на небезпеку. Зокрема:

  • Тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях і розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь;
  • Не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не в змозі самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути.
  • Перевірте справність електромережі та не дозволяйте малолітнім дітям самостійно користуватися побутовими приладами;
  • Виховуйте у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, тощо;
  • Обов’язково розкажіть дітям, що у разі виникнення пожежі необхідно терміново сповістити про це дорослих та Службу порятунку за номером “101”;
  • Слідкуйте за тим, щоб малолітні діти не відвідували самостійно місцеві ставки, річки або покинуті будівлі.

 

Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

 

 

 

 

2020 рік

 

06 та 07 лютого 2020 року майстер з виробничого навчання Южноукраїнських територіальних курсів цивільного захисту Горбенко О.С. 

в закладі провів семінар-практикум на тему: "Евакуація учасників навчально-виховного процесу та практичне застосування вогнегасників".

Під час даного заходу  всіх працівників ознайомлено з будовою та застосуванням вогнегасників, з правилами пожежної безпеки,

порядком дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. 

Фахівець з охорони праці Пронь Л.В. ознайомила працівників з основними діями під

час евакуації та провела лекцію щодо порядку евакуації з приміщення закладу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019 рік

 

На проблему безпеки дітей не може бути іншого погляду, як на проблему гостру, важливу, що вимагає чітких, скоординованих дій освітян, батьків, працівників різних служб і відомств. На жаль, щорічна статистика показує зростання числа подій, в яких страждають діти. Це  пожежі в житлових будинках; аварії на дорогах; пригоди з дітьми в дома, на вулиці, в освітніх установах. Саме тому, основним пріоритетом в роботі нашого закладу є охорона життя та здоров’я дітей, організація їх безпечної життєдіяльності та навчання дітей основам безпеки життєдіяльності. Але, як показує практика, абсолютної безпеки не буває, тому необхідно постійно навчатися і дорослим і дітям.

З 18.11. по 22.11.2019р. у  закладі  було проведено Тиждень безпеки життєдіяльності та організовано такі заходи:

1. Відпрацювання персоналом навичок самостійно та швидко орієнтуватися в ситуації при виникненні пожежі, вирішувати напрям дій, вжиття заходів запобігання та ліквідації пожежі.

2. Відпрацювання організації негайного виклику підрозділів ДСНС і наступних дій при виявленні задимленості та пожежі.

3. З працівниками та вихованцями проведено навчальне заняття з пожежної безпеки на тему «Правила користування вогнегасником». У цікавій та доступній формі з дітьми проведена бесіда про шкоду від вогню та наслідки пожежі, які можуть бути після необережного поводження із сірниками чи електроприладами. Правила пожежної безпеки дітям нагадали вихователі, а от про будову та функції вогнегасника їм розповів виконавець МВН Южноукраїнских територіальних курсів цивільного захисту Горбенко О.С. У спеціально відведеному місці було продемонстровано дію вогнегасника на практиці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. З вихованцями старших груп проведено розвагу: «Школа юних пожежників». Учасники змагалися у спортивних естафетах, демонстрували свою мужність, долаючи перешкоди. Всі учасники були спритні, витривалі, справні  - справжні пожежники! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оцінювала вміння вихованців старший лейтенант служби цивільного захисту Арнаго Г.В.

 

 

18 жовтня 2019 року в КЗ ЦРД «Гармонія» було провено навчальне тренування за тематикою: «Евакуація під час пожежі»,  де працівники закладу разом з дітьми мали змогу відпрацювати навички дій у надзвичайних ситуаціях. Тренування організовано для того, щоб навчити дітей діяти зібрано та не губитися у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

У заході були задіяні 73 працівника  та 273 вихованця.    

За сигналом «Увага!» всі діти, педагоги та обслуговуючий персонал протягом 15 хвилин покинули приміщення.  Діти слухняно, дисципліновано виконували все те, що їм говорив вихователь. Евакуаційні заходи проведено в повному обсязі, без паніки, персонал відпрацював всі дії відповідно до розробленого плану евакуації та інструкцій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Безпека дітей... Як часто вона залежить від нас, дорослих! Чи цікавилися ви, наскільки ваша дитина знає правила дорожнього руху і безпечної поведінки на вулиці? Чи дотримує їх? Хтось може запитати: «Навіщо пояснювати малюкові правила безпеки, якщо поки він з'являється на вулиці тільки за руку з дорослим?» Але ж незабаром ваша дитина піде до школи, стане самостійним пішо­ходом і пасажиром...

І до цього моменту в малюка слід сформувати свідому і безпеч­ну поведінку. Від цього залежить здоров'я, а часом і життя дити­ни. Тому на території закладу діє автомістечко «Школа Світлофора» де з малюками «Гармонії» проводять бесіди-інструктажі про правила дорожнього руху  та на практиці застосовують набуті знання, уміння та навички. У невимушиній грі педагоги виховують розуміння необхідності дотримуватись правил безпеки, впевненість у поводженні на дорозі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З метою покращення профілактичної роботи з безпеки життєдіяльності та проведення заходів під час Тижня охорони праці і безпеки життєдіяльності у КЗ ЦРД «Гармонія» 19.04.2019 року було організовано і проведено відпрацювання практичних дій евакуації учасників навчально-виховного процесу на випадок надзвичайної ситуації (виникнення пожежі)

О 08.45 год. розпочалося проведення відпрацювання евакуації учасників навчально-виховного процесу. Евакуація проводилась згідно схем, що вивішені на кожному поверсі.

Після отримання сигналу про евакуацію вихователі у найкоротший строк (від 5до12 хвилин) вивели дітей найбезпечнішими евакуаційними шляхами з будівлі, ретельно перевірили приміщення, щоб унеможливити перебування дітей у небезпечній зоні.

Провели звірку фактично евакуйованих вихованців із списком присутніх у навчальному закладі, а також наявних в навчальному закладі працівників.

Мета цього заходу - відпрацювання правильної поведінки учасників навчально-виховного процесу під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя, навчити дітей дошкільного віку умінням та навичкам щодо захисту свого життя і здоров'я під час надзвичайних ситуацій. Це дає змогу забезпечити умови для збагачення досвіду дітей щодо безпечної поведінки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.04.2019 року для дітей старших груп відбулася

екскурсія до пожежно - рятувальної частини.

Вихованці груп №5 та №6 мали змогу познайомитися зі спецтехнікою, яка використовується під час гасіння пожежі, приміряти одяг та спецзасоби, якими користуються рятівники, а також посидіти в кабіні пожежної машини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти отримали велике задоволення від екскурсії

та дізналися багато цікавого та корисного для себе. 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018 рік

Всі ми  хочемо, що б наші діти виросли здоровим, щоб вони ніколи не потрапляли  в небезпечні ситуації вдома, на вулиці, в дитячому саду. Добре  відомо, що безпека - це вміння правильно і грамотно вести себе в різних непередбачених ситуаціях. Тому в комунальному закладі «Центр розвитку дитини «Гармонія» педагоги ставлять перед собою завдання   дати  дітям знання  про небезпечні для життя ситуації і особливості поведінки в них,  вміти  застосовувати отримані навички на практиці.

Так у закладі з дітьми проводилися тематичні бесіди, заняття, вікторини, екскурсії до світлофора, в пожежну частину, організовані сюжетно-рольові та дидактичні ігри,  розваги, конкурс малюнків, різноманітні заходи щодо  ознайомлення дітей з правилами безпеки і закріпленню знань з  теми «Безпечна поведінка в різних ситуаціях».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проведені  заходи були націлені на розширення знань дітей та вміння застосовувати отримані знання в іграх, інсценуваннях, повсякденному житті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для вихованців старших груп  проведена спортивна розвага з правил пожежної безпеки  «Школа юних пожежників»,  де діти продовжили пізнавати абетку пожежної безпеки в рухливій,  ігровій формі. Діти наввипередки  через  перешкоди  добиралися до місця пожежі, гасили її,  спробували себе в ролі водія пожежної машини, рятували тварин з палаючого лісу тощо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не менш захоплюючим був конкурс макетів  вулиць міста. Наші  макети - це справжні шедеври,  де діти в ігровій формі моделюють безпечний міський простір.

Макети призначені  для освітньої та самостійної діяльності дітей. З їх допомогою діти в ігровій формі діти  відпрацьовують  і закріплюють знання правил дорожнього руху, дорожніх знаків і розмітки, правил поведінки учасників дорожнього руху,  а також спільно з вихователем розбирають та  програють різні ситуації з безпеки дитини на вулиці, у дворі , поблизу проїжджої частини;  моделюють  безпечний маршрут від будинку до дитячого садка, школи, будинку дитячої творчості тощо; обігрують  ситуацію «Дитина і незнайомець». 

Всі макети - це продукт спільної творчості дітей та вихователів. У кожному є своя «родзинка». Всі вони є вдалим доповненням в розвиваючий  предметно-ігровий простір   груп. Знаходяться у вільному доступі, оновлюються і поповнюються новими матеріалами. Діти із задоволенням грають з цими макетами, закріплюючи в грі отримані  знання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підводячи підсумки, хочеться підкреслити, що завдання дорослих полягає не тільки в тому, щоб оберігати і захищати дитину, але і в тому, щоб підготувати її до зустрічі з різними складними, а часом і небезпечними життєвими ситуаціями. Ми впевнені, що знання  з  правил  безпеки, придбані в дитячому садку,  допоможуть нашим вихованцям стати більш дисциплінованими і самостійними. 

 

 

2017 рік

22 та 29 вересня 2017 року вихованці старших груп №2, №20, №25, №26 у супроводі вихователів Лесків Л.Р., Дряміної Л.В., Унгуряну О.С., Цику Г.О. відвідали Державну пожежно-рятувальну частину де вони змогли на власні очі побачити як проходять робочі будні відважних рятівників.

Звичайно ж, найбільше вразили дітлахів пожежні автомобілі. Також вихованцям продемонстрували захисне спорядження пожежних рятувальників, бойовий одяг та  пожежо-технічне обладнання для ліквідації пожеж та рятування людей.

Крім цікавої екскурсії для вихованців було проведено бесіду на тему: «Безпека життєдіяльності». Дітям та дорослим нагадали основні правила поводження з  вогнем, розповіли правила поведінки при виникненні пожежі.

Наприкінці екскурсії вихованці та вихователі щиро подякували співробітникам  пожежної частини за надану можливість ознайомитися з професією рятувальників та  дізнатися багато цікавої, а головне, корисної інформації.

Екскурсія пройшла з метою навчання вихованців як поводитися у надзвичайних   ситуаціях. Маленькі діти постійно стикаються з незнайомими ситуаціями, людьми,  явищами, предметами, які можуть викликати у них почуття невпевненості, страху  та тривоги. Саме тому, питання безпеки життєдіяльності підростаючого покоління   сьогодні не лише не втрачає своєї актуальності, а й навпаки набуває все більшої ваги.  Шлях у безпечне майбутнє починається саме з виховання.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Протягом 30-31 березня 2017 року у закладі
відбулися навчальні протипожежні тренування
 
Метою протипожежних тренувань було навчити працівників швидким                           і правильним діям в умовах реальної пожежі, спрямованої на її ліквідацію                      та евакуацію працівників і вихованців закладу.
 
У ході проведення протипожежних тренувань провели оповіщення,                 своєчасно довели завдання до виконавців, дотрималися послідовності               організації збору, відпрацювали злагоджені дії при виникненні пожежі,      випробували у роботі вогнегасники.
 
Особиста присутність керівництва на місцях проведення тренувань,                контроль за діями працівників щодо проведення евакуаційних заходів                       при виникненні пожежі давала змогу одразу вносити корективи в дії               робітників.
 
Протипожежні тренування та евакуаційні заходи провели в повному                         обсязі відповідно до вимог інструкції з питань техніки безпеки.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016 рік

11 листопада 2016  року вихованці старших груп № 22, 23 побували на екскурсії в Державній пожежно-рятувальній частині міста Южноукраїнська.

 

Хлопці та дівчата

побачили своїми очима

пожежну техніку та

аварійно-рятувальне обладнання.

 

 

 

 

 

Фахівці ДПРЧ продемонстрували бойовий одяг та розповіли про його захисні властивості.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти дізналися про різновиди вогнегасників та правила їх використання, а також багато корисної та цікавої інформації.  

 

 

 

 

Після зустрічі діти  пообіцяли, що обов'язково будуть дотримуватися всіх рекомендацій і вказівок, які вони отримали від співробітників Служби порятунку «101»!

 

 

 

 

Згідно з планом основних заходів  щодо підготовки цивільного захисту

комунального закладу «Центр розвитку дитини «Гармонія»,

з метою відпрацювання дій з  персоналом щодо  проведення евакуаційних

заходів при виникненні пожежі на об'єкті,  завчасної та якісної

підготовки та успішного проведення протипожежного тренування

(евакуації з елементами пожежогасіння) 

12 жовтня 2016 року у закладі проходили практичні заходи 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ

ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

 

Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища.

Щоб вберегти дитину від біди, треба пам'ятати та дотримуватись наступних правил:

  • не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;
  • вчити дитину користуватися дверним вічком;
  • не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;
  • вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103;
  • забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;
  • забороняти бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;
  • не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;
  • запобігати формуванню в дитині жорстокого ставлення до тварин;
  • не дозволяти дражнити тварин;
  • не дозволам вмикати електроприлади за відсутності дорослих;
  • не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна;
  • не дозволяти визирати у відчинене вікно;
  • вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;
  • вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.

 

Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров'я!

 

 

 Пам'ятка для батьків

ОБЕРЕЖНО: КЛІЩІ!

 

Щорічно в теплий весняно-літній період у лісах і парках активізуються кліщі, чиїх укусів людині слід остерігатися під час відпочинку на природі. Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка тощо. 

 

Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування доволі мала, а в кінці третьої доби наближається до 100 %.

Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який нападає просто із землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

Марсельською гарячкою людина може заразитися через укуси інфікованого південного собачого кліща, через кон’юнктиву очей, слизову оболонку носа, а також втираючи в шкіру інфікованих кліщів при розчухуванні.

Рівень захворюваності на ці хвороби в Україні з кожним роком зростає, що пов’язано і з глобальними змінами на земній кулі, мутаціями кліщових видів, розвитком туризму, і, що найгірше, наслідки перенесених хвороб починають набувати хронічних форм.

Щорічно із укусами кліщів до закладів охорони здоров’я звертаються в середньому близько 20 тис. осіб.

Аби уникнути укусів кліщів фахівці радять дотримуватися таких правил:

  1. Для прогулянок на природі покривати голову головним убором і одягати світлий однотонний одяг із довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – аби легше було помітити кліщів.

  2. Кожні 2 години прогулянки оглядати себе і своїх супутників, особливо дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежити слід ділянки тіла, покриті волоссям.

  3. Місце для привалів на природі очищати від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

  4. Повернувшись додому, одразу змінити та ретельно оглянути одяг, випрати та випрасувати його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Перевірити також речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).

  5. Використовувати для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів.

 

Якщо Ви виявили кліща на шкірі, слід:

  1. Негайно звернутися до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видалити його самостійно: можна змастити кліща олією, повільно витягнути разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

  2. Після видалення кліща змастити ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.

  3. Після видалення ретельно вимити руки з милом, а кліща спалити.

  4. Протягом двох тижнів щоденно замірювати температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – звернутися до лікаря.

ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ!  Не займайтеся самолікуванням, зверніться до лікаря.

 

 

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖІ ВІД ПУСТОЩІВ ТА НЕОБЕРЕЖНОГО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ

 

Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні

правила пожежної безпеки:

 

  • зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;
  • не дозволяти дітям розводити багаття;
  • не дозволяти самостійно вмикати електронагрівальні прилади;
  • не дозволяти користуватися газовими приладами;
  • не допускати перегляд телепередач, користування комп'ютером за відсутності дорослих;
  • не залишати малолітніх дітей без нагляду;
  • не вмикати електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем;
  • не нагрівати лаки та фарби на відкритому вогні;
  • не заставляти шляхи евакуації (лоджії, балкони, коридори);
  • не зберігати на балконах легкозаймисті речовини (бензин, мастила, ацетон);
  • не сушити речі над газовою плитою;
  • не користуватися саморобними ялинковими гірляндами;
  • не влаштовувати піротехнічні заходи з балкону та поряд з будівлею;
  • не палити в ліжку.

 

Шановні батьки!

Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем! Роз'яснюйте, що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель у вогні людей та снищення майна! Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. 

Пам'ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

 

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном «101»

 

 

Пам'ятка для батьків

 

 

Як організувати безпечну прогулянку на природі

 

 

 

 

- Детально продумайте маршрут прогулянки.

- Дізнайтеся, які отруйні рослини поширені у вашому регіоні та в тій місцевості, куди збирає­теся йти.

- Подбайте про достатній запас питної води. її кількість має перевищувати норму можливого споживання. Зважайте на тривалість запланованої прогулянки.

- Візьміть із собою аптечку. Мінімальний її склад: бинт, стерильні серветки, пластир бактери­цидний, перикис водню, 5%-вий спиртовий розчин йоду, 1%-вий розчин брильянтового зе­леного, активоване вугілля, знеболювальні ліки (парацетамол, ібупрофен тощо), протиалергійні засоби (діазолін тощо], охолоджувальний пакет, ножиці.

- Подбайте, щоб одяг дитини для прогулянки захищав її від контакту з отруйними рослина­ми — кофтинка має бути з довгими рукавами, штанці — із цупкої тканини тощо.

- Ознайомте дитину з основними правилами поведінки:

  • не відходити далеко від дорослих;
  • не збирати й не куштувати ягоди та гриби;
  • не торкатися та не зривати квітів і трав.

 

 

ПОПЕРЕДЖЕННЯ  ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО ТРАВМАТИЗМУ

СЕРЕД  ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

 

Шановні батьки!

Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання - забезпечення безпеки руху пішоходів.

У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам правил до­рожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах.

Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:

  • не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила до­рожнього руху;
  • не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей; 
  • вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користува­тись підземним переходом;
  • на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пі­шохідним переходом;
  • при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;
  • не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними за­собами;
  • вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай - спереду, тролейбус, автомобіль та автобус - позаду);
  • не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;
  • не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;      
  • не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї. 

 

        Правила

безпечної поведінки з тваринами

 

 

  Дітям слід прищеплювати любов до «друзів наших менших»  та повагу до їх способу життя. Але в той же час необхідно роз’яснювати, що тварини (насамперед собаки та кішки) можуть причинити значні неприємності. частіше всього це буває, коли з боку людини була якась провокація. Але буває і так, що собака вкусила дитину, яка проявила турботу про неї (дитина потяглася погладити, а собака сприйняла цей жест як загрозу і, захищаючись, нанесла шкоду дитині).

 

Тому в стосунках з тваринами діти повинні знати, що:

  • не можна дратувати тварин;
  • навіть домашні улюблена тварина має свій характер, свої звички і можуть перебувати в поганому настрої;
  • надмірна увага до тварин з боку дитини може викликати зворотню негативну реакцію;
  • кожного разу, після прогулянки з улюбленою твариною обов’язково мити руки;
  • не можна торкатися чужої або безпритульної тварини, бо вона може не тільки нанести шкоду, але й заразити інфекційною хворобою.
  • не слід явно показувати свій страх перед твариною, бо це може спровокувати тварину напасти.

ПАМ'ЯТКА

«ОТРУЙНІ ЯГОДИ ТА РОСЛИНИ»

 

Природа в своєму арсеналі має як лікарські, так і отруйні росли­ни та ягоди. Більшість з них не відомі городянам, та й сучасні сільські  мешканці не завжди на них розуміються. Тому батькам треба дуже добре знати, як виглядає та чи інша отруйна рослина (ягода), щоб мати уяву, яку допомогу треба надати дитині, що отруїлася. Познайомтеся самі та познайомте дітей із зовнішнім виглядом наступних рослин (ягід).

Блекота чорна (інша назва - беладона, дурман звичайний). Ро­сте здебільшого на пустирях. Дрібне насіння знаходиться в коробочках і нагадує макове. Отруйними є насіння, листя і коріння. При отруєнні спостерігається розширення зіниць, змінюється серцебиття. У важких випадках можуть виникати галюцинації, порушення дихання.

 

 

Цикута (болиголов, котяча петрушка). Росте вздовж берегів річок, на луках. її кореневище на запах та смак дещо нагадує моркву. Отруй­на вся рослина. При вживанні виникає слабкість, слинотеча, блювота, діарея, судоми. Можлива зупинка серця!

 

Аконіт джунгарський. Входить до спиртової настойки, яку викори­стовують при лікуванні радикуліту. Отруїтися можна, помилково вжив­ши ліки всередину. При отруєнні відчувається жар, слинотеча, оніміння різних частин тіла. У важких випадках - судоми, порушення слуху, зо­ру, зупинка дихання. Смерть може настати від серцевої недостатності!

 

 

Чемериця. Отруйні всі частини рослини. При отруєнні чемерицею спостерігається пригніченість нервової системи, блювота, діарея, втра­та свідомості.

 

 

 

 
   

Вовчоягідник. Росте в підліску. Невеличкий кущ з рожево-бузко­вого кольору квітками. На кінець літа вистигають яскраво-червоні яго­ди, які надзвичайно отруйні! Сік із пагонів цієї рослини може викли­кати опік.

 

Болиголов плямистий. Має синювате голчасте стебло, вкрите тем­но-червоними плямами. Отруйне стебло, насіння і листя. Легка форма отруєння - блювота, діарея. Важка форма - параліч м'язів. Може на­ступити смерть через параліч м'язів грудної клітини!

 

     Конвалія. Отрута знаходиться в ягодах, стеблі та листках.

 

 

 

     Паслін. Отруйні всі частини рослини.

 

 

 

 Вороняче око. Від стебла росте кілька листків, а всередині розміще­на блискуча чорна ягода. Отруйні всі частини рослини, а ягода найбільш небезпечна.

 

 

Перша допомога при отруєнні рослинами та ягодами:

  • негайно викличте лікаря;
  • терміново промийте потерпілому шлунок;
  • допоможіть викликати блювоту;
  • при отруєнні аконітом і болиголовом промийте шлунок блідо-роже­вим розчином марганцевокислого калію;
  • залийте та змішайте з невеликою кількістю води 20-30 пігулок ак­тивованого вугілля та дайте випити потерпілому; через 2-3 години (за умови домашнього лікування) повторно про­мийте шлунок;
  • при наявності судом в рот потерпілого вставити держак ложки, обгорнений тканиною, щоб запобігти порушенню дихання.

 

 

Пам'ятка для батьків 

"Безпека в побуті"

 

І. Загальні вимоги

1. Навчити дитину безпечним іграм. Не дозволяти проводити ігри, пов'язані із схованками в шафах та інших предметах що закриваються, за шторами та з пересуванням в темряві.       

2. Якщо дитина має окрему кімнату, то всі її речі повинні знаходитись на висоті піднятої руки, щоб виключити потребу діставати щось з стільця чи табуретки. Над ліжком не повинні висіти ніякі предмети. 

3. Лампи в електроприладах повинні бути повністю закриті плафонами.

4. Гострі, ріжучі, колючі і крихкі предмети повинні знаходитись в недоступному для дітей місці.

5. Особливу увагу потрібно звернути на зберігання ліків. Ліки повинні зберігатися в закритій під  ключ шафі. 

6. Іграшки не повинні бути небезпечними для дитини (лазерні іграшки, кулькові та водні  пістолети) Якщо іграшка розбирається, то складові й частини за розмірами повинні бути такими, що не вміщаються в рот. ніс, вухо. Перевірте іграшки на можливість розбивання (уламки можуть поранит дитину). 

7. З сумісними іграми з дітьми не використовуйте петарди.

    

2. Безпека на кухні

 

 

 

 

 

 

 

1. Столові прибори для дитини повинні бути такими, що не б'ються.

2. Обідній стіл та стілець повинні бути підібрані у відповідності з ростом дитини

З. Над обіднім столом не повинні висіти полиці або окремі предмети кухонного обладнання.

4. Всі спеції, як сипучі так і рідкі, повинні зберігатись в недоступному для дитини місці. 

5. Якщо виникла потреба користуватися виделкою чи ножем, то їжу дитині повинні порізати дорослі. 

6. Краї тарілок, чашок та склянок не повинні мати тріщин та щербинок.

7. На плиті ручки сковорідок і носик чайника потрібно повернути до стіни.

8. Гарячу їжу потрібно розливати лише на столі, а не переносити тарілки з нею з плити достолу. 

9. Якщо дитина не дістає до крана з водою, то вона може користуватись змоченим рушником. 

10. Двері кухні з боку коридору повинні закриватись на гачок, розміщений у третій частині зверху. 

 

3. Безпека у ванній кімнаті

​  1.  Для дитини необхідно мати дитячі миючі засоби. Миючі засоби, якими користуються дорослі, є шкідливими для дитини і повинні зберігатись в недоступному для неї місці. 

 

 

 

2. Підлогу потрібно покривати не слизьким килимком.

3. Двері ванної кімнати повинні закриватись на гачок чи засув, розміщений у третій частині зверху.

 

4. Не можна залишати дітей наодинці під час купання.

 

 

 

 

 

 

4. Безпека на балконі

   1. Не можна залишати дітей на балконі.

 

 

 

2. Не можна дозволяти дітям проводити рухливі ігри на балконі.

3. На балконі потрібно закрити щілини, через які можуть випадати дитячі іграшки.

4. В присутності дітей не можна нахилятись з балкона.

5. Балкон повинен закриватись з кімнати на гачок чи засув, розміщений у третій частині зверху.

 

5. Попередження травматизму під час відпочинку

     1. Не залишайте дітей без нагляду.

 

 

 

2. Перевірте обладнання дитячого майданчика на предмет виявлення травмуючих чинників.

 

   

3.Особливо уважно обстежте пісок: в ньому можуть бути скло та гострі металеві предмети.

 

 

 

 

4.Огляньте територію навколо будинку і перевірте наявність відкритих підвалів, каналізаційних люків,  ям, електрощитів, недобудованих об'єктів, стоянок автотранспорту тощо.

 

Пам`ятка з техніки безпеки на літо

 

1. Правила дорожнього руху

  • Ходити тільки по правiй сторонi тротуару;
  • Дорогу переходити не поспiшаючи;
  • Не можна переходити дорогу навскіс;
  • Переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини  зупинитися i подивитися направо;
  • Якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд  зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки   рух припиниться;
  • Якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти  назустріч транспорту, що рухається.

 

2. Правила електробезпеки

  • Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з  розетки за шнур;
  • Категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;
  • Не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під  напругою;

 

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої  iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

 

3. Вибухонебезпечні предмети

  • До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;
  • Забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;
  • Не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;
  • Виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.

 

4. Правила протипожежної безпеки

  • Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;
  • Гра з вогнем — одна з причин пожежi;
  • Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в турпоходi.

 

5. Правила поведiнки на водi

  • Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20-250 С i води - не менш нiж 18-200С;
  • Купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;
  • Забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати; 
  • Не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;
  • Грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;
  • Не забруднюйте воду та берег; 
  • Не подавайте хибних сигналiв тривоги;
  • Не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.

 

6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях)

  • Завжди прагнiть бути культурною людиною;
  • Поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;
  • Поважайте старших, не будь грубим;
  • Не гуляйте пiзнiше 21 години;
  • Не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;
  • Бiльше читайте художньої лiтератури.

 

7. Категорично забороняється

  • Ходити на територiї новобудов;
  • Купатися без догляду дорослих;
  • Розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;
  • Іздити на велосипедi на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.

 

8. Суворо дотримуйтесь правил:

  • Дорожнього руху;
  • Користування газовими, електричними приладами;
  • Поведiнки дiтей на водi;
  • Користування пасажирським лiфтом;
  • Протипожежної безпеки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Обережно, вогонь!», або Правила поведінки біля каміна

 

  • Зберіть попіл і вугілля, які залишилися в каміні після попереднього розпалювання. Рівень сажі на дні не має перевищувати 2,5 см, адже товщий шар обмежує подачу пові­тря до дров, через що утворюється більше диму.
  • Димохід щороку має перевіряти і чистити фахівець. Навіть якщо димову трубу не по­трібно чистити від сажі, важливо перевірити, чи немає в ній гнізда пташок чи якихось перешкод, що можуть завадити виходу диму.
  • Переконайтеся, що навколо каміна немає речей, які, ймовірно, можуть загорітися, - меблів, завіс, газет, книг, килимів тощо. Якщо ці предмети розміщені занадто близько до каміна, вони можуть спалахнути від іскри або шматка вугілля, що відскочив від вог­нища.
  • Доки в каміні горить вогонь, залишайте відчиненим хоча б одне вікно в кімнаті.
  • Перед розпалюванням вогнища переконайтеся, що засув або димохід відкриті. Поло­ження засуву можна перевірити, поглянувши на верх димоходу або використавши ліх­тарик чи дзеркало. Тримайте^засув або димохід відкритими, доки вогонь не згасне і не зникне дим. Навіть якщо його немає, не зачиняйте засув, доки вугілля повністю не зго­рить.
  • Використовуйте для розпалювання вогнища сухі та якісні дрова зі старих дерев. Під час горіння вологих, молодих або свіжих дров утворюється набагато більше диму і кіп­тяви, що зумовлює швидке накопичення сажі в димоході. Добре висушені якісні дрова під час горіння менше димлять і згорають рівномірно. Дрібні сухі дрова, розміщені на решітці, згорають швидше і зумовлюють більше диму.
  • Ніколи не залишайте камін із вогнищем без нагляду. Перш ніж лягати спати чи вихо­дити з дому, переконайтеся, що вогнище повністю згаснуло. Якщо виходите з кімнати, а вогонь у каміні ще горить, решітка розпечена, візьміть дитину із собою.
  • Мінімізуйте шанси дитини отримати опік від гарячого скляного екрана або захисної металевої решітки, розміщених перед каміном. Розкажіть про небезпеку, яку вони ста­новлять. Також можна встановити додаткові захисні екрани або ширми, щоб іще зни­зити ризик термічного опіку.
  • Інструменти для каміна і пристосування для розпалювання (запальнички, сірники, па­пір, вогненебезпечні рідини) зберігайте в недоступних для дитини місцях.
  • За можливості встановіть датчик, який сигналізуватиме про появу диму і чадного газу в приміщенні. Перевіряйте його щомісяця і щороку замінюйте в ньому батарейки.
  • Завжди тримайте в будинку вогнегасник, а за наявності каміна - розмістіть вогнегас­ник поряд із ним.
  • Розкажіть дитині якомога раніше про можливу небезпеку вогню і тепла, яке продукує камін, - нехай вона доторкнеться до злегка гарячої кочерги, постоїть близько до вог­нища, щоб відчути високу температуру.

 

Пам'ятка для батьків 

"Якщо необхідно залишити дитину вдома саму"

 

  • Потрібно навчити дитину обслуговувати себе - сходити в туалет, вимити руки, налити собі води тощо.
  • Украй важливо, аби задовго до того, як залишати дитину вдома саму, батьки система­тично розказували їй про правила безпеки життєдіяльності й демонстрували це влас­ним прикладом. Тоді можна розраховувати, що за відсутності дорослих дитина все одно «чутиме» в голові їхні застережливі голоси.
  • Бажано, щоб дитина вміла користуватися телефоном — знала, як зателефонувати батькам, а також у аварійні служби. Батькам варто зробити на домашньому телефоні кнопку «швидкого набору», натисканням якої дитина могла б миттєво зв'язатися з ки­мось із батьків.
  • Необхідно, щоб дитина усвідомила - не можна нікому відчиняти вхідні двері. У бать­ків (бабусі з дідусем) є свої ключі, тож їй ліпше взагалі не підходити до дверей, якщо хтось чужий задзвонить у вхідний дзвінок.
  • Добре, якщо дитина вміє самостійно гратися, малювати, ліпити, розфарбовувати тощо - тоді за відсутності батьків вона буде в змозі розважати себе у безпечний спосіб.

 

Рекомендації для батьків"Правила користування електроприладами"

 

  • Ретельно ознайомтеся з інструкцією щодо користування електроприладом, відтак звертайтеся до неї час від часу, особливо якщо в чомусь не впевнені.
  • Не вмикайте одночасно багато електроприладів, особливо в одну розетку - це може призвести до перевантаження електромережі.
  • Не використовуйте електроприлади, коли перебуваєте у воді, не торкайтеся їх мокри­ми руками.
  • Не чіпляйте шнури електроприладів за водопровідні та газові труби, радіатори опалення.
  • Не користуйтеся електроприладами з пошкодженою ізоляцією шнура.
  • Не кидайте електроприлади, що працюють, без нагляду, не допускайте їх перегрівання.
  • Не розміщуйте електроприлади поруч із речами, що легко спалахують.
  • Залишаючи дім, обов'язково перевірте, чи вимкнуто всі електроприлади та освітлення.
  • Вимикайте з розеток електроприлади після роботи, не залишайте їх у режимі очікуван­ня, особливо якщо не збираєтеся невдовзі ними користуватися.
  • Сховайте електропроводи з шнурами, що тягнуться по підлозі, адже дитині неодмінно захочеться за них потягти.
  • Якщо раптом відбулося спалахування електроприладу, спершу знеструмте його й лише після цього гасіть - закидайте піском (землею, пральним порошком] або накрийте щільною несинтетичною тканиною (наприклад ковдрою, килимом). Заливати водою електроприлади, що горять, не можна.