Пам' ятка для батьків у разі виявлення в дитини алергії на холод
Кріоалергія - це підвищена чутливість дитячого організму на низьку температуру, зумовлена порушенням теплообміну між тілом дитини та навколишнім середовищем. За такої алергії розрізняють гіперчутливість негайного або сповільненого типу. До кріоалергії може призвести порушення роботи серцево-судинної або ендокринної системи.
За алергії на холод спостерігають такі симптоми:
- кропив'янка - червоні плями на шкірі, свербіння і пухирі на відкритих частинах тіла;
- блідуватий висип - висип, що проявляється на холоді та зникає в теплі;
- алергічний дерматит - червоні плями на обличчі, шиї, вушних раковинах і руках дитини, а також почервоніння та припухлість губ і щік;
- алергічний кон'юнктивіт - почервоніння, свербіння очей і сльозотеча;
- утруднення дихання - кашель, закладення носу;
- мігрень - сильний головний біль.
- За виявлення симптомів кріоалергії одразу після повернення додому дайте дитині будь-який дозволений їй антигістамінний препарат.
- Скоротіть тривалість наступної прогулянки - у разі алергічних реакцій перебування дитини на вулиці в холодну пору року не принесе їй користі.
- Перед прогулянкою намастіть обличчя дитини тонким шаром дитячого крему, а губи - гігієнічною помадою. Узимку використовуйте жирний гіпоалергенний крем.
- Одягніть на руки дитини рукавички, що не промокають, а на голову - капюшон так, щоб обличчя було максимально закрите.
- Не проводьте загартувальних процедур для дитини з алергією на холод, адже зниження температури води для купання може спричинити алергічну реакцію.
- Не допускайте переохолодження дитини, навіть під час купання у водоймах улітку, оскільки можливий розвиток шоку.
- Якщо дитина здорова, то для позбавлення від кріоалергії займайтеся з нею фізичними вправами, давайте вітаміни А, С, Е, РР, які сприяють поліпшенню кровообігу.
- За кріоалергії подавайте дитині теплу їжу, насичену жирними кислотами.
- Пам'ятайте, що сильний холод може спровокувати розвиток тахікардії, проблеми з кровообігом і підвищення артеріального тиску.
- За виявлення у дитини симптомів кріоалергії якнайшвидше зверніться до лікаря-алерголога та перевірте дитину на наявність захворювань, що могли призвести до алергії на холод.
Матеріали використані з «Спеціалізованого журналу медична сестра дошкільного закладу» № 10 за 2013 рік