«Про тих, хто серце віддає дітям»

 

 

ГРУПА № 6

 

Ілющенко Ілона Сергіївна

Літвінова Тетяна Михайлівна

Тицька Людмила Олександрівна

 

Вихователь - це насамперед людина, яка любить дітей, знаходить радість у спілкуванні з ними, вірить у те, що кожна дитина може стати доброю людиною, вміє дружити з дітьми, бере близько до серця дитячі радощі і прикрощі, знає душу дитини, ніколи не забуває, що він сам був дитиною. Одночасно, педагог - перший і головний світоч в інтелектуальному життідитини, він пробуджує в дитини жадобу знань, повагу до науки, культури, освіти.

Саме такі, «Педагоги» з великої літери, майстри своєї справи, стоять за штурвалом щасливого дитинства своїх вихованців, колектив групи №6: Ілющенко Ілона Сергіївна, Літвінова Тетяна Михайлівна, Тицька Людмила Олександрівна. Педагоги приділяють велику увагу всебічному розвитку своїх вихованців.

Ілона Сергіївна, Тетяна Михайлівна та Людмила Олександрівна постійно зацікавлюють дітей, щодня намагаються придумати нові цікаві, спрямовані на інтелектуальний розвиток завдання для вихованців.

В лютому педагоги підготували та провели дуже пізнавальний і цікавий тиждень Математики.

Колектив групи разом з батьками створівсприятливі умови для розвитку логіко-математичної компетентності дітей дошкільного віку.

Успішність формування мотиваційного компонента навчання значним чином залежить від наявності дидактичного матеріалу. Вихователі Ілющенко І.С, Літвінова Т.М.вдало добирають і доцільно використовують його під час навчання,що значно полегшує дітям пізнання дійсності, сприяє засвоєнню матеріалу та розвитку пізнавальної активності, зокрема широке використання ІКТ. В групі зібраний сучасний, яскравий, динамічний дидактичний матеріал з розвитку математичної компетентності, який періодично змінюється. Цей матеріал сприяє підвищенню ефективності навчання, допомагає залучати дітей до практичної діяльності.

Для формування сенсорних еталонів та розвитку сенсорної культури використовуються різноманітні шнурівки, різнокольорові помпони, геометричні втулки, математичний куб, мозаїки, набори об’ємних та площинних геометричних фігур, посібники «Знайди відмінності», «Геометричні дерева», дидактичні ігри як то: «Впізнай за кольором», «Згрупуй за формою», «На що схоже?», «Підбери тінь», «Піцейола», «Відремонтуй килимок» тощо. Для формування навичок лічби, поняття складу числа, співвідношення цифри з числом, числового ряду педагоги застосовують цікаві, яскраві ігри та наочний матеріал: математичні книжки «Лічба від 1 до 10», «Цифри», «Математика для малят», палички Кюізенера, об’ємні та площинні цифри, лото «Вчуся рахувати», посібник «Математика на магнітах», дидактичні ігри: «Визнач цифру», «Математичні прищипки», «Математична гусінь», «Математичне кафе», «Рецепти від майстер-шефа», «Логічні доріжки» тощо. Для ознайомлення з вимірюванням, умінням орієнтуватися у просторі й часі є у наявності відповідні посібники -  ваги, пісковий годинник тощо.

Під час математичного тижня педагоги інтегрувалисенсорно-пізнавальний та математичний розвиток з іншимирозділами освітньо-виховної роботи. Вихователями були використані різноманітні форми та методи роботи:освітньо-ігрова діяльність, ігри-стратегії, заняття-подорожі, дидактичні ігри у парах,логіко-математичні завданняу підгрупах,індивідуальні практичні завдання,  запитання проблемного та пошукового характеру, загадки тощо.

Для стимулювання пізнавальної діяльності, формування у дошкільнят навичок логічного мислення вихователі використовують дидактичні розвиваючі ігри не тільки на заняттях, а і в повсякденному житті. Опанування мислительними операціями продовжується в розвивальних, дидактичних іграх, бесідах з дітьми, а саме: «Що зайве, чому?», «Знайди предмет за описом», «Вгадай частину доби», «Назви день тижня», тощо. Доцільно використовують цікаві ігрові завдання та пошуково-дослідницьку діяльність математичної спрямованості під час прогулянок, як то: «Знайди квадратні предмети», «Намалюй коло», «Доріжки різної довжини», «Поміряй глибину снігу», «Визнач напрямок вітру», «Які дерева сильніше гойдаються? Чому?». Такі цікаві завдання домагають дітям зрозуміти, що усі об’єкти мають форму і різноманітні ознаки та властивості, робити логічні висновки, порівняння, висловлювати свою думку. Так вихователь Ілющенко І.С., використовує прогулянку для проведення міні-занять щодо закріплення знань про розташування предметів і об’єктів у просторі (близько, далеко, ліворуч, праворуч, всередині, під, над, біля, зверху, знизу, назад, вперед). Вихователь Літвінова Т.М. під час проведення індивідуальної роботиу другу половину дня удосконалюєзнання дітей  про зовнішні властивості та якості предметів, внутрішні функціональні якості, допомагає вихованцям встановлювати    міжпредметні зв’язки і залежності.

Відмінною рисою педагогів групи №6 є активневпровадження сучасних ідей, технологій щодо розвитку пізнавальних та математичних здібностей дошкільників.

У своїй роботі вихователіІлющенко І.С.та Літвінова Т.М. використовують  технологію «Казкові гноми»,  яка дає змогу різностороннє навчати, розвивати та виховувати дітей. В ігрової формі гноми допомагають дітям досліджувати та вивчати світ навколо за допомогою різних аналізаторів. Педагоги групи завжди цікаво організовують освітньо-ігрову діяльність. Жоден день у вихованців групи не проходить без стійкої мотивації. Однією із цікавих п’ятниць стала чудово спланована навчальна  діяльність, під час якої діти потрапили на кухню до гномів-кулінарів та допомагали їм досліджувати рецепт смаколиків для пташок. Діти вимірювалисипучі речовини, зважували інгредієнти та власноруч, дотримуючись алгоритму,виготовилисмаколики для птахів у зимову пору року.

Вихователі мають у своєму арсеналі багато методичних і педагогічних «родзинок» та знахідок, як то: використання дзвіночків для сповіщення про закінчення виконання індивідуального завдання, надавання індивідуальних завдань  гіперактивним дітям, передача повноважень дитині щодо перевірки правильності виконаних завдань та надання допомоги, вдале використання нейробіки (зарядка для мозку), рухливої гри математичного спрямування в якості фізхвилинки, прийом «включення кнопочки» для зосередження уваги.  

Вихованці групи №6 мають стійкі знання з математики: знають назви сенсорних еталонів, визначають форму предметів з допомогою геометричної фігури як еталона (трикутник, чотирикутник, квадрат, круг), чітко відрізняють площинні фігури від об’ємних, характеризують їх. Вміють визначати просторове розміщення предметів відносно самого себе (ліворуч, праворуч, угорі, внизу, попереду, позаду). Орієнтуються в поняттях: ранок, день вечір, ніч, доба, у відношеннях: швидше – повільніше. Уміють лічити в межах 5 у прямому та зворотному порядку, адеякі вихованці рахують за    межами програмових вимог. Утворюють числа додаванням 1 до попереднього числа. Визначають місце кожного числа в ряді чисел від 1 до 5. Уживають кількісні та порядкові числівники. Співвідносять цифру з числом, число з цифрою у межах 5. Порівнюють групи предметів за кількістю, визначають кількісні відношення між множинами (більше, менше, стільки ж). Діти мають поняття про «вимірювання», правила користування умовною міркою для порівняння предметів. Порівнюють суміжні числа, вживають терміни «попереднє», «наступне».

Слід зазначити, що взаємодія з батьками у групах №6налагоджена належним чином. Батьки допомагають створювати та поповнювати освітнє середовище різноманітним навчальним матеріалом, зокрема математичного змісту. З батьками груп проводяться  індивідуальні бесіди, консультації.

Вихователі групи не лише організовують роботу дитячого колективу в цілому, але особисті взаємини дітей між собою. Перед ними стоїть нелегке завдання - будучи дорослою людиною, яка розвиває і навчає дітей, розуміти і відчувати дитячий світ, поєднувати в собі строгість і доброту, пошану до маленької людини і вимогливість. Адже діти такі різні! Одним подобається жити по правилах, за допомогою яких вони відчувають приналежність до світу дорослих, іншим же, навпаки, хочеться робити те, що не можна, - так вони відстоюють свою особистість.

         «Педагог обов’язково повинен поважати своїх вихованців, бачити в них особистість і вміти розпізнати в кожній дитині позитивні риси характеру, щоб потім вміло спиратися на них в спілкуванні. Діти відчувають повагу і, бачачи приклад своїх педагогів, починають відповідати взаємністю. Не треба скупитися на похвалу, компліменти і теплі слова! Вихователю недостатньо вчити, що треба робити «добре», йому необхідно щодня робити це першим.» - ось девіз педагогічної діяльності педагогів групи №6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ГРУПА № 22

 

Іванісова Олена Миколаївна

Швейцер Катерина Миколаївна

Попова Людмила Миколаївна 

 

 

У сірі будні лютого в групі № 22 комунального закладу «Центр розвитку дитини «Гармонія» відбувся незвичайний барвистий захід – «Кольоровий тиждень».

«Кольоровий тиждень» - це новітній неймовірно цікавий для малюків проект.

Головна мета цього проекту – сприяння збереженню психічного здоров’я дітей. Для цього вихователі  знімають емоційне напруження, створюютьатмосферу взаємодопомоги, довіри, доброзичливого спілкування,позитивний емоційний клімат, формують почуття єдності серед дітей та дорослих. Справитися з такими завданнями й допомогли кольори, тому що саме колір впливає на підсвідомість не менш сильно, ніж вчасно та влучно сказане слово.

У «Кольорового тижня» кожен день мав своє забарвлення та є неповторним.

Так, понеділок – жовтий, вівторок – синій, середа – зелена,четвер – червоний, п’ятниця – різнокольорова «веселкова».

Відповідно до кольору дня  оформлюється інтер’єр групової кімнати – повітряні кульки, стрічки, квіти, паперові серветки, нові «кольорові» іграшки, елементи одягу  вихователів та дітей – все говорить про особливість цього дня. З нетерпінням дітлахи очікували нового дня, нового кольору, нових вражень та нових «кольорових» справ. 

Знайомлячись з теплим, радісним, солодким та дружнім жовтим кольором, діти вчилися знаходити його в оточуючому нас світі, малювали долоньками тепле сонечко, садили жовту цибульку, «сонечкову подружку», випікали пісочне печиво та пригощали ним працівників дитячого садка. Цей день був як жовте сонечко – радісним та щедрим на своє тепло, як солодке яблуко – приємним та гарним.

У день синій  - спокійний, глибокий, тихий – діти разом зі своїми вихователями шукали цей колір у небі, морі, річці, серед пташок, у фруктах та овочах. В океані малята «знайшли»  синього кита та дізналися, що в цей день,19 лютого кити «відзначають» своє свято - День кита. Синього вівторка діти вчилися розрізняти звуки, виокремлювали їх у словах, слухали віршовані казки, відтворювали синього кита під час конструювання та аплікації, малювали безкрайній простір неба.  Ось стільки справ припало на цей день!

День зелений «загадковий» допоміг малятам пізнати   таємницю зеленого кольору, знайти на території дитячого садка перший підсніжник та відтворити його у своїх малюнках.

У вихованців групи № 22 є мрія – виростити зелену красуню – ялинку з насіння. Мабуть, нічого дивного, але саме в цей день, шишка, яку діти пробують проростити випустила зелений пагін. Здивуванню та захопленню дітлахів та дорослих не було меж!!!!

День червоний – святковий, емоційно насичений,  енергійний, вогняний, найгарячіший.  З самого ранку у дітей з’явилося  безліч  ідей з приводу того, який все ж таки  насправді червоний колір. Для того, щоб дійсно створити святковий настрій, малята займалися художньою працею – виготовляли своїми руками маракаси із покидькового матеріалу та створювали мелодійні  музичні композиції.

«Веселковий»  розважальний деньприготував для діток ще один сюрприз. Дівчатка, як справжні господині, готували  для хлопчиків різнобарвну страву – смачний фруктовий салат.  Хлопчики в цей час надували для дівчаток різнокольорові кульки.

Протягом кольорового тижня  дошкільнятапознайомилися  з коротенькими незвичайними віршами – верлібрами, вчилися  розуміти  та складати  неримований вірш. ,  Це була ще одна чудова нагода  для дітей та дорослих розмірковувати, згадувати, розповідати та творити.

Було цікаво спостерігати за проектом. Практично на очах відбувалося диво – діти та вихователі у піднесеному настрої, об’єднані кольором та співпрацею.

«Ми дійсно відчули на собі та дітях вплив кольору. Це дуже цікавий досвід та нові знання. За такими формами роботи – майбутнє!» – поділилися своїми враженнями від «Кольорового тижня» вихователі Іванісова Олена Миколаївна та Швейцер Катерина Миколаївна.

За допомогою проекту «Кольоровий тиждень» діти, вихователі та батьки занурилися у світ доброти та щирості, взаємоповаги та взаєморозуміння, винахідництва та творчості. Ось так і з’явилася  спільнагордість   - «Кольорова картина».

І наостанок…..Всі впевнилися, що наше життя й не таке вже сіре, навіть в останні дні зими.