Небезпечна хвороба - Менінгіт
Менінгіт - це дуже небезпечна хвороба, при якій запалюються оболонки спинного і головного мозку. Дуже часто це захворювання зустрічається саме у дітей, адже їх імунітет часто ослаблений, він ще тільки розвивається і поки не здатний боротися із збудниками менінгіту. Збудниками цієї хвороби у дітей можуть бути віруси, грибки, бактерії.
Менінгіт можна вилікувати, якщо вчасно звернутися до лікаря і почати серйозне лікування. Щоб закликати фахівців на допомогу в потрібний момент, необхідно знати ознаки менінгіту у дітей.
Основні ознаки менінгіту у дітей
Ознаки менінгіту у дітей ще називають менінгеальним синдромом.
Серед основних ознак хвороби виділяють:
- головний біль, який може посилюватися при яскравому світлі або гучних звуках;
- блювоту;
- млявість: дитина настільки слабка, що не може встати з ліжка;
- дуже висока температура, яку практично неможливо збити традиційними жарознижувальними засобами;
- ригідність м'язів: якщо ви спробуєте притиснути підборіддя лежачої дитини до його грудей, швидше за все, нічого не вийде, так як м'язи шиї дитини постійно в тонусі;
- дітки, хворі на менінгіт, намагаються лежати на боці, підібгавши ноги і відкинувши голову назад;
- якщо менінгітом захворів малюк до року, у нього може набрякнути джерельце.
Випадки, коли ознаки менінгіту у дітей проявляються все відразу, зустрічаються досить редко. За тими ознаками, які ми перерахували, поставити точний діагноз неможливо. Щоб переконатися, що дитина дійсно захворіла на менінгіт, необхідно звернутися до лікаря. Лікар повинен зробити спинномозкову пункцію. Це дуже неприємна процедура, але тільки вона може точно діагностувати захворювання.
При заборі спинномозкової пункції у малюка, який дійсно захворів на менінгіт, під тиском витікає спинномозкова рідина молочно кольору. Хоч ця процедура дійсно дуже неприємна, після неї дитині відразу стає краще: головний біль вщухає, нормалізується температура.
Лікування менінгіту у дітей
Для лікування менінгіту у дітей, традиційно використовують антибіотики пеніцилінового типу, їх вважають найефективнішими в боротьбі з цією хворобою. Курс лікування триває близько 7-10 днів, після цього лікар повинен зробити повторну спинномозкову пункцію. Якщо у малюка будуть хороші аналізи, тоді його випишуть.
Після того, як лікування дитини закінчено, його виписали з лікарні, протягом року він повинен знаходитися на обліку у педіатра і невропатолога.
Профілактика хвороби у дітей
Профілактика цієї хвороби досить проста, але убезпечити твою дитину від захворювання на 100% вона не може.
Серед основних методів профілактики можна відзначити:
· прогулянки на свіжому повітрі;
· зміцнення імунітету малюка;
· миття рук перед їжею;
· збалансований раціон харчування.
Також можна зробити дитині щеплення від менінгіту, але варто пам'ятати, що вакцина захищає тільки від деяких видів вірусів, що викликають хворобу, тому навіть після щеплення організм малюка залишається незахищеним перед іншими збудниками менінгіту.
Бережіть дітей і будьте здорові!